Kujdes nga rosaket e verdhe ne vaska

Written by on 28/03/2018

Kujdes nga rosaket e verdhe ne vaska

Shkencetaret kane zbuluar se lodra aq e dashur per femijet gjate dushit eshte nje strehez per papastertite. Rosaket e verdhe permbajne shume mikrobe qe notojne brenda tyre. Zbulimi eshte arritur nga studiuesit zvicerane dhe amerikane. Ata thone se lengu i erret i leshuar nga rosaket kur shtrydhen, ne kater nga pese lodrat e studiuara, permbajne baktere potencialisht infektuese. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist