Kosi zbut efektet e demshme te yndyrnave ne organizem!

Written by on 28/05/2018

Nje tas kos  mund te zhbeje efektet e demshme te ushqimeve me yndyra te larta. Kete sugjeron nje studim i ri nga shkencetaret amerikane, te cilet kane zbuluar se grate te cilat konsumojne kos para nje vakti te larte ne yndyra dhe karbohidrate kane nivele me te uleta te inflamacionit ne gjak krahasuar me ato qe nuk konsumojne fare kos.Kosi mund te parandaloje futjen e toksinave ne enet e gjakut dhe forcon veshjen e brendshme te zorres.Konsumimi i kosit para nje vakti mund te ndihmoje gjithashtu ne pershpejtimin e metabolizmit dhe uljen e rrezikut per zhvillimin e semundjeve metabolike dhe kardiovaskuale, thone shkencetaret nga Universiteti Wisconsin-Madison.

 


 


Current track

Title

Artist

Background