Kompania Uber pezullon makinat me vetedrejtim, shkak nje aksident fatal!

Written by on 20/03/2018

Kompania Uber pezullon makinat me vetedrejtim, shkak nje aksident fatal!

Kompania Uber thote se do te pezulloje testet e makinave me vetedrejtim ne te gjithe Ameriken e Veriut pas nje aksidenti fatal. Nje 49 vjeçare u godit nga nje makine dhe me pas vdiq nderkohe qe kalonte rrugen ne Tempe, Arizona.Nderkohe qe makinat me vetdrejtim jane perfshire ne shume aksidente, kjo eshte hera e pare qe nje makine pa shofer perfshihet ne nje aksident fatal. Kompani te tilla si: Ford, General Motors, Tesla dhe Waymo po investojne shume per te nxjerre ne treg makinat me vet-drejtim, te cilat shpesh jane cilesuar si e ardhmja e industrise dhe madje shihen si nje menyre e mire per te shmangur aksidentet rrugore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist