Kinematografi, “Frozen 2” vjen ne nentor

Written by on 16/02/2019

Kinematografi, “Frozen 2” vjen ne nentor
Gjashte vite pas shfaqjes shume te suksesshme ‘Frozen’, Disney konfirmoi rikthimin
e filmit te animuar, duke nxjerre trajlerin.Ne filmin e ardhshem te animuar,
mbreteresha Elsa shihet duke u zhytur ne nje oqean te erret dhe te stuhishem, ndersa
po perpiqej ta kthente ne akull.Te gjithe personazhet e preferuar te fansave jane
rikthyer ne film, si: princeshe Ana Olafi, Kristofi dhe sigurisht, dreri i veriut
Sveni.“Frozen 2” ndjek nje nga filmin me te suksesshem te animuar ne historine e
Disney.Me publikimin ne kinema ne vitin 2013, Frozen u kthye ne fenomen global
duke fituar me shume se 1.2 miliarde dollare ne te gjithe boten.Gjithashtu fitoi dy
Oscars, duke perfshire ‘Best animated feature’. “Frozen 2” do shfaqet ne kinemate
boterore me 22 nentor.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist