“Il Messaggero”: Shqiperia, dashuria me e re e italianeve!

Written by on 05/09/2018

 

Shqiperia eshte perballur me nje boom turizmi gjate ketij viti, thone mediat italiane, qe veç shifrave zyrtare i referohen keshtu edhe dashurise me te re te italianeve per te kaluar pushimet e veres. “il messaggero”, e fakton edhe me shifra kete “boom” turizmi ne vendin tone, duke shkruar se 5.7% e italianeve kane zgjedhur pikerisht Shqiperine per te kaluar pushimet  e tyre te veres, nje norme kjo realitivisht e larte per  nje vend si Shqiperia. Sipas prestigjiozes italiane, interesi i larte i turisteve italiane per vendin tone, verehet edhe me kerkimet e shumta ne internet si dhe me interesin e larte ne portalet e prenotimeve dhe ato te hoteleve. Raporti cmim cilesi dhe atraksionet natyrore jane ato qe terheqin me shume turistet italiane ne vendin tone.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist