Largohen emigrantet, fluks ne Kapshtice

Written by on 05/09/2018

 

Largimi i emigranteve drejt Greqise ka krijuar fluks, ne piken e kalimit kufitar me Greqine, Kapshtice. Fluksi eshte shenuar kryesisht  ne dalje nga territori shqiptar.Pala shqiptare ka hapur 4 sportele per te perballuar radhen e gjate dhe per te shmangur pritjen. Autoritetet doganore presin qe fluksi ne dalje te mbetet i larte deri ne fundjave.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist