Goli me i bukur ne histori? Ai i Manuel Negrete!

Written by on 10/04/2018

Goli i meksikanit Manuel Negrete, i shenuar ne 1/8 e finaleve te Boterorit “Meksike 86”, eshte zgjedhur nga tifozet si goli me i bukur i historise se Boteroreve. Votimi u be ne faqen e FIFA-s ne Facebook kushtuar Boterorit. Ne te moren pjese qindra mijera tifoze, te cilet  votuan per rreth dy jave. Gjysmeroveshata kunder Bullgarise mori me shume vota ne Facebook nga tifozet, duke u pelqyer edhe me shume sesa goli i Maradones ndaj Anglise. Kandidate per golin me te bukur ishin edhe Pele (Suedi 58), Bergkamp (France 98), Maxi Rodriguez (Gjermani 2006) dhe James Rodriguez (Brazil 2014).


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist