Edhe Peugeot me automjete elektrike!

Written by on 10/04/2018

Kompania e Peugeot, po krijon nje njesi biznesi dedikuar automjeteve elektrike, pasi ajo pret te ofroje te gjitha modelet e saj me nje opsion elektrik deri ne vitin 2025. Divizioni i ri i cili pritet te filloje punen ne 2019-en, do te jete pergjegjes per percaktimin e vendosjes se strategjise se automjeteve elektrike. Masa e re e kompanise vjen pasi ajo eshte perceptuar si mbrapa shumices se rivaleve te saj evropiane ne zhvillimin e makinave elektrike. Ndersa disa konkurrente si Renault dhe Volkswagen tashme kane makina elektrike ne treg dhe kane paraqitur plane per te elektrizuar vargjet e tyre, makina e pare Peugeot me makine me bateri nuk do te dale ne treg deri ne fund te vitit 2019.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist