Bie besimi tek Facebook!

Written by on 10/04/2018

Amerikanet po e humbasin me shpejtesi besimin te Facebook-u pas problemeve te shumta rreth asaj se si kompania e trajton informacionin personal dhe per faktin qe lejon potencialisht perhapjen e te ashtuquajturave lajme te rreme. Nderkohe qe themeluesi i kompanise, Mark Zuckerberg do te deshmoje ne Uashington perpara ligjvenesve per perfshirjen ne skandalin e Cambridge Analytica  nje sondazh i Aleances per Qytetaret Digjitale, qe merret me sigurine ne internet, zbulon se pothuajse nje ne çdo kater amerikane thone se Facebook-u nuk eshte nje kompani e pergjegjshme.Gjithashtu, nje ne çdo shtate amerikane thone se “Facebook-u ka pasur nje ndikim negativ mbi debatin politik”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist