Gjermanet nuk e duan ndryshimin e ores!

Written by on 22/10/2018

Shumica e gjermaneve parapelqen heqjen e sistemit aktual te ndryshimit te ores ne Europe dy here ne vit, sipas nje sondazhi te kompanise se sigurimeve shendetesore, DAK. Rreth 80% e te anketuarve thane se mendonin se ndryshimi i ores ishte i panevojshem dhe duhej ndaluar. Rreth 1/4 e njerezve te  intervistuar nga  DAK tha se ata pesuan probleme shendetesore si rezultat i ndryshimit te ores gjate stines se dimrit.Akrepat e ores do te kthehen nje ore pas gjate nates mes 27-28 tetorit.Sipas rezultateve te nje anketimi ne gjithe kontinentin, i realizuar ne muajin gusht, 84% e njerezve deshironin te hiqej ndryshimi i ores.Ne kete sondazh, rreth tre milione nga 4,6 te anketuar, ishin gjermane.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist