Zhvillohet ne Voskopoje maratona e pare ne mal!

Written by on 22/10/2018

Ne Voskopoje u zhvillua e para matone e vrapimit ne mal ne Shqiperi.Organizatoret e kishin nderthurur vrapimin ne natyre edhe me aktivitete te tjera me synim promovimin e turizmit dhe aktivitetit sportiv.Pjesemarresit te moshave te ndryshme erdhen nga i gjithe vendi, por edhe nga Kosova, Maqedonia dhe deri nga Amerika e larget. E veçanta e kesaj maratone eshte mbeshtetja per femijet me aftesi te kufizuar. Fondet e grumbulluara nga kuota e regjistrimit do te shkojne per ta.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist