Franca nuk ndalet, “rekruton” 60 avionët më modernë të momentit!

Written by on 22/02/2021

Pavarësisht ndikimit të pandemisë së koronavirusit në industrinë e linjave ajrore, Air France po ecën përpara me integrimin e Airbus A220 në flotën e saj. Avioni i parë i teknologjisë moderne dhe strandardeve akoma më të larta, pritet të mbërrijë në shtator të 2021. Përfitimet kryesore të Airbus A220 janë zhurma tepër e zvogëluar dhe reduktimi i ndjeshëm i emetimeve të karbonit të në natyrë.

Image result for air france

Ndër të tjerash, të 60-të avionët që do të vijnë në “Air France” synojnë t’i japin një eksperiencë komode udhëtarëve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist