Bilanc me minus! Pandemia godet rëndë gjigandin francez të makinave

Written by on 22/02/2021

Gjigandi automobilistik francez “Renault” ka deklaruar një humbje prej 8 miliard eurosh në vitin 2020.  Krahasuar me një vit më parë, shitjet kanë rënë me 21.3%.  Për t’u përballur me këtë rënie të paparashikuar të shitjeve, Renault do të ulë kostot e prodhimit dhe marketingut.

Image result for renault car in street

Në Evropë, shitjet e të gjithë makinave kanë rënë me gati ¼ krahasuar me 2019 dhe arsyeja kryesore është pandemia e Covid-19 e cila ka shkatërruar të gjithë zinxhirin e industrisë së makinave./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist