Kalaja e Elbasanit, aset i madh turistik dhe ekonomik i qytetit!

Written by on 22/02/2021

“Kalaja e Elbasanit është një aset i jashtëzakonshëm për turizmin dhe duhet të vihet në funksion për të thithur vizitorë”, kanë qenë këto fjalët e kryeministrit Rama gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët në Elbasan.

Image result for kalaja e elbasanit

 

Sipas Ramës, ky qytet e ka një magnet të jashtëzakonshëm kalanë për turizmin, por nuk është në funksion. “Kur të vihet në funksion fluksi turistëve do jetë me patjetër dhe kjo do jetë sfida e radhë”, u shpreh ai./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist