Kompania japoneze fiton çmimin prestigjioz si “Makina e Vitit 2021”!

Written by on 02/03/2021

“Toyota” ka fituar çmimin prestigjoz si “Makina e Vitit” për Europën, falë modelit të gjeneratës së katërt të Toyota Yaris. Kjo është hera e dytë që Yaris arrin të fitojë këtë çmim, pas asaj të vitit 2000.

Car of the Year 2021, Toyota Yaris wins. Second is the electric Fiat 500 -  Aroged

Shfaqja ndërkombëtare e automjeteve në Gjenevë tërheq çdo vit mbi 500 mijë vizitorë dhe sipas organizatorëve ka një impakt ekonomik prej 210 milionë eurosh./radiotravel.al 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist