Ferrari nder markat me te forta ne bote

Written by on 02/02/2019

Ferrari nder markat me te forta ne bote

Çdo vit, Brand Finance vlereson pozicionimin e markave me te rendesishme ne bote, pjese e klasifikimit Global 500. Edicioni i ketij viti, i prezantuar ne World Economic Forum, sheh nje rikthim te madh: Ferrari eshte marka me e forte ne bote. Klasifikimi perfshin marka qe veprojne ne te gjithe sektoret, ne te gjithe kontinentet, te matura ne baze te investimeve ne marketing, te vleres se saj ne aspektin e imazhit dhe te rikthimit ekonomik te krijuar. Vitin e kaluar, Ferrari renditej ne vend te trete. Brand Finance publikoi edhe klasifikimin sa i perket vleresimit ekonomik te markes.Amazon eshte ne vendin e pare. Marka vlen 187,7 miliarde dollare. Pas kompanise se Jeff Bezos eshte Apple, Google, Microsoft dhe Facebook.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist