Facebook, Zuckerberg kerkon ndjese edhe perpara europianeve!

Written by on 23/05/2018

Pas apologjise ne Kongresin Amerikan, themeluesi i “Facebook”, Mark Zuckerberg i kerkoi ndjese edhe ligjvenesve europiane per rolin e tij ne skandalin e Cambridge Analytica Scandal dhe qe kishte lejuar depertimin e lajmeve te rreme ne platformen e tij.Kompania e konsulences Cambridge Analytica, e cila mohon te kete kryer shkelje, akuzohet per shfrytezimin e te dhenave te 87 milione perdoruesve te “Facebook”, per qellime politike. Fjalen e tij ne Parlamentin Europian, edhe kete here miliarderi e nisi duke pranuar gabimin.Zuckerberg nuk ju pergjigj pyetjes nese kompania e tij ishte kthyer ne monopol dhe i beri bisht edhe pyetjeve te tjera lidhur me menyren si do te garantonte ruajtjen e te dhenave.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist