Porto Rico drejt nje “uragani” te radhes me turiste!

Written by on 23/05/2018

 
Porto Rico vijon programin e rimekembjes se turizmit pas urganeve Irma e Maria vitin e kaluar qe shkaktuan deme te jashtezakonshme per ishullin e famshem turistik. Autoritetet e turizmit ne kete destinacion kane deklaruar se jane gati te presin turistet e shumte kete sezon veror dhe nje piksynim prioritar do te jete rikthimi i krocerave ne Porto Rico. Kete sezon portet e vendit presin mbi 1.7 milione turiste nga krocerat . Silversea, Viking Sea dhe Royal Caribbean jane disa prej linjave presigjoze te lundrimit qe do te jene te pranishme ne Porto Rico kete vit nderkohe qe numri i hoteleve aktive ne vend eshte 130.
 
 

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist