Eurovision 2018, hotelet ne Lisbone “sold out”!

Written by on 27/04/2018

Eurovision 2018, hotelet ne Lisbone “sold out”!

 

Festivali Europian i Kenges ne Lisbone do te zhvillohet muajin e ardhshem dhe duket se hotelet kryesore te kryeqytetit portugez jane rezervuar totalisht. Per eventin qe do te mbahet midis datave 8 dhe 12 maj pritet qe te mberrijne ne Lisbone mbi 30 mije turiste te huaj, nga te cilet 1500 jane delegacionet e 42 vendeve te ndryshme, perfshire dhe Shqiperine. Kjo perben nje rritje me 37% me shume sesa viti i kaluar. Shumica e turisteve do te shkojne nga Franca, Gjermania dhe Spanja. Eurovision 2018 do te mbahet kete vit ne Portugali ndersa Shqiperia perfaqsohet nga Eugent Bushpepa me kengen “Mall”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist