E keni provuar picen “111 djathrat”?

Written by on 28/03/2018

E keni provuar picen “111 djathrat”?

Nje restorant ne Gjermani ka bere ate qe u fut ne Librin e Rekordeve Guinness si pica me me shume djathe ne bote.Pica Centoundici Formaggi  apo Pica 111 djathtrat ka plot 288.6 grame djathe, mes te cileve Roquefort, Reblochon, Pecorino, Mozzarella dhe Parmeggiano. Fatkeqesisht, kjo pice u be vetem per te thyer rekordin dhe nuk mund te porositet nga klientet.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist