E ardhmja e teknologjise!

Written by on 21/03/2018

Ashtu sic kishte premtuar kompania IBM sapo ka publikuar kompjuterin me te vogel ne bote duke e cilesuar ate te ardhmen e teklonogjise. Sipas kompanise kompjuteri, me permasa 1mmx1mm, kushton me pak se 10 cent per tu prodhuar. Por mos lejoni qe madhesia t’ju genjeje. Ky kompjuter ka fuqine informatike te chip x86 te vitit 1990.  Ai perbehet nga qindra transistore, te cilet i mundesojne qe te percjelle, analizoje, komunikoje dhe reagoje ndaj te dhenave. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist