Do e blinit targen me te shtrenjte ne bote “F1”?

Written by on 12/04/2018

Do e blinit targen me te shtrenjte ne bote “F1”?

Targa me e shtrenjte ne bote ‘F1’ qe e shohim shpesh ne reklamat e makinave luksoze eshte ne treg per 14.4 milione paund.Pronari i saj Afzal Khan do perfitoje nje shume te madhe nga shitja e saj.Themeluesi i Khan Design e bleu ne vitin 2008 nga Keshilli i Essex dhe tani e ka nxjerre ne ankand. Keshilli nuk ndihet shume mire per kete fakt pasi e kishte ne pronesi per 104 derisa e shiti.F1 eshte nje dizajn qe eshte bazuar tek makinat e garave Formula 1. Sipas Metro, para kater vitesh, Kahn refuzoi njee oferte prej 6 milione paund.  Nese do shitet, do thyeje rekordin per targen me te shtrenjte ne Britanine e Madhe qe e mban “25 0”, e shitur per nje vlere prej 518,480 paund.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist