Sa vjec eshte njeriu me i vjeter ne bote?

Written by on 12/04/2018

Sa vjec eshte njeriu me i vjeter ne bote?

Rekordet Boterore Gines i kane dhene zyrtarisht Masazo Nonaka titullin e personit me te moshuar ne bote.Nonaka nga Japonia ka mbushur plot 112 vjeç e 259 dite.Titulli i kaloi te moshuarit japonez pasi Francisco Nunez Olivera nga Spanja humbi jeten ne janar ne moshen 113 vjeçare.Nonaka ka lindur me 25 korrik 1905. Ai ka gjashte vellezer dhe 1 moter. Ne vitin 1931 u martua me Hatsuno dhe kane 5 femije se bashku.


Current track

Title

Artist

Background