“Digital Health”, telefonat do te na paralajmerojne per kohen qe shpenzojme online!

Written by on 02/06/2018

Gjigantet e teknologjise po fillojne te shqetesohen per varesine tone ndaj pajisjeve dixhitale, qe shpesh, siç eshte theksuar edhe me pare, mund te zhvillojne sindroma si e ashtuquajtura “fomo”, frika per te mbetur jashte botes se lajmeve dhe azhurnimeve te miqve. Google e beri te ditur kete disa jave me pare, me prezantimin e nje funksioni te ri ne Android P, versioni i ardhshem i sistemit operativ te robotit te gjelber, i cili do te na lajmeroje se jemi duke e perdorur shume telefonin. Tani edhe Apple duket se do te beje te njejten gje per perdoruesit e saj, me versionin e ardhshem te sistemit operativ, iOS 12 qe do te dale ne shtator. Sipas Bloomberg, kompania me seli ne Cupertino, do te prezantoje funksione te reja me te cilat do te pasurohet iOS dhe nje seksion kushtuar “digital health”, domethene, shendeti dixhital.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist