Del data e re, kur do të hapen kufijtë SHBA-Kanada

Written by on 22/02/2021

Mbyllja e kufijve midis SHBA-së dhe Kanadasë do të shtyhet edhe me 1 muaj. Sipas vendimit të autoriteteve, data e re mbetet 21 marsi. Gjatë kësaj kohe do të lejohet vetëm tregtia e mallrave dhe udhëtimet që konsiderohen thelbësore.

Image result for canada usa

Në Kanada vazhdon të jetë në fuqi karantina dhe testi PCR, për çdo pasagjer që mbërrin në vend./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist