Coca-Cola mban premtimin, del ne treg pija e pare alkoolike ne Japoni!

Written by on 29/05/2018

Ashtu sic kishte lajmeruar “Coca Cola” ka hedhur ne treg pijen e pare alkoolike te saj, nje lloj “alkopopi” me shije limoni, dhe e ka bere kete ne Japoni, ne nje perpjekje per te eksploruar tregje te reja dhe konsumatore te rinj. Ne nje risi globale per gjigantin amerikan, 3 pije te gazuara me limon dolen ne shitje kete jave. Produkti synon nje treg ne rritje te pijedashesve te rinj, veçanerisht femrave. E cilesuar nga “Coca Cola” si unike ne historine 125-vjeçare te kompanise, 3 pijet e nxjerra ne treg mbajne nga 3 deri ne 8 per qind alkool.Ne kuader te tradites se kompanise, receta ruhet me fanatizem, por pijet jane prodhuar duke u bazuar ne pijet popullore te vendit, “Chu-Hi”, zakonisht nje perzierje alkoolikesh lokale dhe nje numer me shije frutash.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist