Brukseli ze vendin e dyte per organizimin e konferencave.

Written by on 24/03/2018

Brukseli ka arritur te zere vendin e dyte ne nje studim te Unionit te Shoqatave Nderkombetare si destinacioni me i mire per organizimin e konferencave. Vendin e pare ne kete aspekt e ka zene Singapori per shkak te numrit te madh te konventave, kongreseve dhe konferencave qe mbahen nga organizues te mbare botes. Te tjera qytete pjese te listes kane qene Vjena, Seuli dhe Tokio.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist