Rekord turistesh ne Tajlande!

Written by on 24/03/2018

Muajt pranveror pritet te sjellin nje rekord turistesh per destinacionin Tajlande e kryesisht per kryeqytetin Bangkok. Sipas te dhenave te autoriteteve turistike ne kete vend rezervimet tregojne per nje fluks te konsiderueshem turistesh qe priten gjate muajve ne vijim. Bordi turistik i Bangkokut per te terhequr me shume turiste kete vit propozon nder te tjera turizmin kulinar si nje alternative teper joshese per vizitoret. Kete fundjave ne Bangkok organizohet dhe Asia Gourmet Festival, eventi me i madh gastronomik per vendin qe sjell disa prej pjatave me te shijshme tradicionale te Tajlandes te pergatiura nga shefat vendas e te huaj te kuzhines.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist