Londinezet te “fiksuar pas Dubait”!

Written by on 24/03/2018

Dubai e ka nisur kete vit mire te pakten sipas shifrave te aeroportit nderkombetar te vendit. Autoritetet aeroportuale te Dubait theksojne se vetem gjate muajve janar dhe shkurt 2018 numri i pasagjereve qe kane kaluar ne kete aeroport ka arritur ne 10 milione, nje rritje me 9.7% me shume se viti 2017. Autoritetet kane punuar per rritjen e cilesise se sherbimit ne kete aeroport ne nje kohe kur Dubai po kthehet ne qender te vemendjes si nje nder destinacionet me te preferuara turistike. Kontributin me te madh nderkombetar ne trafikun e pasagjerveve e ka dhene Londra me numrin me te larte te tyre, ndjekur nga Doha, Kuvajti dhe Mumbai.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist