Boing parashikon 600 pilote te rinje brenda 20 vitesh!

Written by on 04/05/2018

Kompania e prodhimit te avioneve Boing ka bere te ditur pritshmerite qe ka ne lidhje me te ardhmen e aviacionit ne baze te marreveshjeve qe ka tashme me kompani te fluturimit kudo ne bote. Per 20 vitet ne vijim do te shtohen edhe 600 mije pilote qe do te drejtojne avione kryesisht per fluturime komerciale. Sipas Boing zona qe do te kete kerkesat me te larta per avione e pilote do te jete ajo e Azise dhe Pacifikut, ndjekur nga Europa dhe Amerika e Veriut. Vec piloteve do te kete shtim te personelit edhe ne asistente fluturimi apo mirembajtje qe do ta coje numrin e te punesuarve te rinje ne total ne 2 milione.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist