Arrihet marreveshja Milan – Inter: Stadiumi “San Siro” do te rikonstruktohet!

Written by on 10/11/2018

Stadiumi “San Siro” do te rikonstruktohet. Dy klubet italiane, “Inter” dhe “Milan” kane gjetur gjuhen e perbashket dhe zyrtarisht kane nenshkruar nje marreveshje per rinovimin e impiantit  milanez te “San Siro”. Klubet kane komunikuar se kane nenshkruar nje memorandum qe konfirmon deshiren per te bashkepunuar ne nje projekt per ndertimin e nje stadiumi modern. Dy klubet mendojne se mund te mbyllin fazen e pare ne fund te 2018, ne menyre qe te fillojne me shpejtesi planet administrative per t’i dhene tifozeve nje stadium modern brenda nje kohe te shkurter.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist