Apple vjen me nje iPad kushtuar studenteve!

Written by on 24/03/2018

Pak dite larg eventit qe Apple do te organizoje me 27 mars ne Lane Tech College Prep High School ne Çikago kane nisur te qarkullojne disa thashesheme se çfare do te prezantoje kompania me seli ne Cupertino. Protagonist do te jete iPad, nje version ekonomik i tablet-it kushtuar studenteve dhe botes se shkolles.  iPad low cost duhet te zbehe fuqine e Google tek studentet amerikane, por jo vetem, edhe ata ne Europe. E vetmja karakteristike e sigurt e iPad-it ekonomik eshte madhesia e ekranit: 9.7 inç. Sa i perket memories se brendshme, veshtire se do te jete me e madhe se 64 GB. Edhe sektori fotografik nuk do te jete me i miri, por gjithsesi do te beni foto cilesore. iPad ekonomik do te kushtoje 259 dollare, shume here me i lire se versioni me ekonomik i pranishem tani ne treg.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist