Neser ora shkon 60 minuta para!

Written by on 24/03/2018

Rikthimi i “ores zyrtare” do na heqe nje ore gjume, por do na “dhuroje” dite me te gjata. Neser ora shkon 60 minuta para dhe kjo do te ndodhe ekzaktesisht ne oren 3.00 te mengjesit. Ka disa disavantazhe ndryshimi i ores dhe sidomos per shendetin tone:Flihet me pak dhe cilesia e gjumit nuk eshte aq e mire sa ne oren tjeter.Shtohet stresi dhe kjo ndodh pikerisht per shkak te ndryshimit te ores. Ekspertet keshillojne te flini nje ore me pare se zakonisht derisa te rregullohet ora juaj biologjike. Mos harroni te beni aktivitet fizik dhe te ushqeheni sa me shendetshem.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist