Zllatan Ibrahimoviç largohet nga Manchester United!

Written by on 24/03/2018

Futbollisti suedez, Zllatan Ibrahimoviç nderpreu perfundimisht kontraten me Manchester United dhe shprehu falenderimet per mbeshtetesit e tij. Futbollisti 36-vjeçar u dha lamtumiren admiruesve te tij ne Twitter duke theksuar se “edhe gjerat e bukura e kane nje fund dhe pas dy sezoneve te shkelqyera ka ardhur koha per t’u larguar nga Manchester United”. Ibrahimoviç, i cili ne sezonin e pare ishte golashenues me i mire i skuadres duke shenuar 28 gola, kete sezon ka luajtur vetem 187 minuta per shkak te nje demtimi. Ai pritet qe te vazhdoje karieren me skuadren amerikane Los Angeles Galaxy.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist