Apple po “humb” Iphone-in!

Written by on 02/05/2019

Kompania “Apple” , duket se po e “humb” makinën e printimit të saj të parave, Iphone-in. Të ardhurat nga ky i fundit përbëjnë 53.3% të fitimit të Apple për tremujorin e parë të vitit. Këto të dhëna tregojnë se Apple po fiton terren në shitjet e produkteve të tjera hardware dhe software , ndaj 900 milion përdoruesve të Iphone. Të ardhurat e kompanisë për shërbimet janë rritur me 16% në vitin 2018.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Current track

Title

Artist