“Alibaba” hapi mbi 40 milionë vende pune në vitin 2018

Written by on 02/03/2019

 Një raport nga Universiteti Renmin i Kinës tregoi se gjiganti i tregtisë elektronike i Kinës “Alibaba” krijoi mbi 40 milionë vende pune në vitin 2018, me rritje prej 11 për qind në krahasim me vitin 2017, sipas CRI-së.

Platformat e kompanisë për tregtinë elektronike, përfshirë “Taobao” and “Tmall” ofruan 16 milionë vende pune për shitësit online.

Veshjet dhe tekstilet, pajisjet e përditshme dhe pajisjet shtëpiake ishin tre artikujt me pakicë që ofruan numrin më të lartë të vendeve të punës. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist