200 milione veze te prekura nga salmonela!

Written by on 18/05/2018

Me shume se 200 milione veze te shitura ne nente shtete amerikane mendohet se jane te prekura nga semundja e salmoneles.Ferma Rose Acre, me seli ne Seymour, Indiana, beri nje terheqje vullnetare te 206,749,248 vezeve per shkak te kontaminimit te mundshem.Deri me tani jane raportuar te pakten 22 semundje, sipas Food and Drug Administration. Kjo eshte terheqja me e madhe e vezeve qe nga viti 2010 kur shperthimi i salmoneles pa qindra njerez te semureshin, gje qe çoi ne terheqjen e gjysme miliarde vezeve. Semundjet u raportuan nga nente shtete te ndryshme si Colorado, Florida, New Jersey, New York, Karolina e Veriut, Pennsylvania, Karolina e Jugut, Virxhinia dhe Virxhinia Perendimore.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist