Info News

Page: 6

Prej ditës së dielë, rajoni i Campanias në Itali, i cili përfshin Napolin, së bashku me Emilia Romagna dhe Molise do të kalojnë në zona portokalli. Rrjedhimisht në këto rajone do të mbyllen baret dhe restorantet, si dhe do të ketë kufizime më të ashpra të udhëtimeve. Banorët e zonave portokalli nuk mund të largohen […]

“Air France” ka raportuar një humbje prej 7.1 miliardë eurosh për vitin 2020 pasi pandemia globale Covid-19 rrënoi udhëtimet ndërkombëtare. Numri i pasagjerëve ra me 67 përqind vitin e kaluar, ka bërë të ditur linja ajrore përmes një deklarate, ndërkohë që të ardhurat janë 59% më pak krahasuar me vitin e kaluar.   Benjamin Smith, […]

Afërsisht 2.3 milionë njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar nuk i kanë marrë paratë mbrapsht për fluturimet që nuk mund të bënin vitin e kaluar, ndonëse kishin paguar për biletën. Që kur Mbretëria e Bashkuar hyri në bllokimin e saj të parë në mes të marsit të 2020-ës, miliona njerëz kanë pasur rezervime fluturimi […]

Idetë e hedhura për të ndryshuar dyert e katedrales 800 vjeçare në Spanjë janë shoqëruar me reagime të ndryshme. Ky projekt u mendua nga artisti Antonio Lopez pasi dyert aktuale të ndërtesës së “Burgos” janë të vjetra dhe nuk mund të riparohen. Pavarësisht kësaj, Unesco, Organizata e Kombeve të Bashkuara, arkitektë të njohur dhe shumë […]

Kompania franceze “Voltalia” ka nisur punën për ndërtimin e Parkut Fotovoltaik të Karavastasë. Ky do të jetë parku më i madh i prodhimit të energjisë diellore në rajonin tonë. BERZH është një nga partnerët kryesor të projektit, ndërkohë që kompania që do të kryejë ndërtimin, parashikohet ta realizojë brenda një periudhë kohore prej 30 muajsh. […]

E ftuar sot në mëngjes në “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Elita Ziberi, e bija e Arif Ziberit, këngëtarit të njohur të grupit “Elita 5” që të gjithë shqiptarët e njohin dhe e dëgjojnë. Ajo është gjithashtu këngëtare si i ati, që sigurisht ecën në gjurmët e tij të suksesit. […]

Hawaii thuhet se po zhvillon një program që mund të lejojë këdo që është plotësisht i vaksinuar të vizitojë  ishullin pa u karantinuar. Njerëzve që kanë marrë dy dozat e vaksinës kundër Covid-19 do t’u jepet një kod elektronik, pra një pasaportë vaksine e cila i jep mundësinë çdo vizitori të udhëtojë i lirë. Fillimisht […]

Këto ditë mbyllet gara për tunelin e Llogarasë dhe pritet që shumë shpejt të fillojë puna. Ka qenë ky premtimi i kryeminstrit Rama gjatë një bashkëbisedimi me qytetarët në Vlorë. “Gara mbyllet këto ditë dhe shumë shpejt do të fillojë puna sapo të lidhet kontrata me fituesin. Gara është ndërkombëtare, ka shumë kompani që janë […]

Personeli shëndetësor në Norvegji, i cili është vaksinuar plotësisht kundër pandemisë së koronavirusit dhe ka funksione kritike në spitale ose shërbime të tjera shëndetësore, do të përjashtohen nga rregullat e karantinës.Vendimi është konfirmuar nga Drejtoria Norvegjeze e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Ministri Norvegjez i Shëndetësisë Bent Høie shprehet se kjo strategji kontribuon […]

Qytetarët e Kroacisë së shpejti do të jenë në gjendje të udhëtojnë pa viza në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo pasi Kroacia plotësoi kushtin për të pasur një përqindje të vizave të refuzuara të turizmit dhe biznesit në SH.B.A. nën tre përqind.   Ambasadorja e SH.B.A.-së në Zagreb, Victoria Taylor, shkroi në Twitter në […]


Current track

Title

Artist

Background