Info News

Page: 6

  Arkeologet kane gjetur nje anije 400 vjeçare ne brigjet e Portugalise. Ky u kondiserua nga nje specialist si “zbulimi i dekades”. Anija e mbytur u zbulua ne Cascais, prane kryeqytetit Lisbone dhe mbante stemen e Portugalise. Ekipi i shkencetareve beson se anija po kthehej nga India kur u mbyt diku midis viteve 1575 dhe […]

  Ne mbremjen gala te zhvilluar te henen ne Londer, Luka Modric ka mposhtur serish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndersa pak dite me pare e mori kete çmim edhe ne Champions League. Ne kete gare, Modriç kishte konkurrent Salah dhe Ronaldon, por paraqitjet e tij sezonin e kaluar […]

  Tirana eshte vendi me i lire ne rajon per te pire nje birre, dhe nje nder vendet me te lira ne Europe. Nje birre ne kryeqytetin shqiptar vleresohet se kushton mesatarisht 1.19 euro, nderkohe qe ne vendet  e tjera te rajonit eshte me i kripur. Ky eshte  nje tjeter element qe e ben Shqiperine […]

  Jahtet jane simbol i madh statusi per njerezit e pasur, por gjithashtu ato harxhojne sasi te medha gazi. Nje kompani suedeze e quajtur Solar Impact shpreson ta ndryshoje kete me nje varke te mrekullueshme qe nuk do kete nevoje as per nje pike karburanti. Sipas BGR, ky jaht eshte nje mrekulli teknologjike dhe eshte […]

  Rrjeti gjigant i fotografive, Instagram ka bashkepunuar me Giphy per te sjelle nje opsion te ri per perdoruesit.Tani mesazhet mund te shoqerohen edhe me “GIF” te cilat dergohen ne mesazh individual apo ne grup.Nderkohe, GIF-et mund te kerkohen per te nxjerre dicka specifike. Perditesimi eshte bere mbremjen e 20 shtatorit tek aparatet celulare IOS […]

  Nje gazetare ne Arabine Saudite eshte bere gruaja e pare qe ka drejtuar nje buletin kryesor lajmesh ne kanalin televiziv shteteror te vendit.Weam Al Dakheel ‘beri histori’ pasi bashke-prezantoi buletin e lajmeve ne Al Saudiya bashke me nje koleg mashkull. Gazetarja ka marre lavderime ne mediat sociale, ku perdoruesit e Twitter kane pershendetur punen […]

  Pavaresisht se eshte nje nga vendet me te zhvilluara ne bote Gjermania eshte ne mes te nje krize dhe nuk behet fjale per ekonomine por per krizen e birres! Gjate dhjete viteve te fundit, birra gjermane ka  vuajtur hegjemonine e konkurrences daneze apo holandeze. Keto te dhena vijne ne kohen kur vendi pret Oktoberfest […]

  Porche do te ndaloje ofrimin e versioneve te makinave me nafte. Deklarata ka ardhur nga shefi ekzekutiv i Porche ne nje interviste per Bild, i cili ka vene theksin te makinat hibride dhe elektrike ne te ardhmen. Kompania qe po investon me shume se 6 miliarde euro per makinat elektrike deri ne 2022,tha se […]

  Ne Mynih eshte koha per te lene pas kraheve problemet e per te shijuar birren. Parakalimi i nje karroce me kale, karuzelet e  bandat muzikore i dhane nisme edicionit te 185 te festivalit te famshem “Oktoberfest”. Kryebashkiaku i Mynihut i vendosi rubinetin fuçise se pare te birres duke e shpallur zyrtarisht te hapur festivalin […]

  Qyteti i Venecias mund te zyrtarizoje se shpejti nje ligj qe do te ndaloje turistet te ulen ne rruget e qytetit. Sipas kryebashkiakut te qyetit lagunor kjo do te behet per te frenuar sjelljet e pahijshme qe turistet e shumte mund te bejne ne rruget e Venecias. Prej shume vitesh Venecia eshte ne listen […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background