Infektimet s’kanë të ndalur, izolohen 3 rajone italiane

Written by on 20/02/2021

Prej ditës së dielë, rajoni i Campanias në Itali, i cili përfshin Napolin, së bashku me Emilia Romagna dhe Molise do të kalojnë në zona portokalli. Rrjedhimisht në këto rajone do të mbyllen baret dhe restorantet, si dhe do të ketë kufizime më të ashpra të udhëtimeve.

Image result for italia covid 19

Banorët e zonave portokalli nuk mund të largohen nga vendet e banimit, përveçse për arsye pune apo emergjence. Lajmin e bëri me dije Ministria e Shëndetësisë  në Itali për shkak të rritjes së ndjeshme të infektimeve me Covid-19  në këto zona./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist