Danimarkë-Gjermani, rriten intensivisht kontrollet në kufi!

Written by on 20/02/2021

Ministria daneze ka bërë të ditur se Danimarka do të shtrëngojë kufirin me Gjermaninë. Policia do të mbyllë një numër vendkalimesh kufitare dhe do të rrisë në mënyrë intensive kontrollin në kufi. Ky vendim i ashpër vjen pas përkeqësimit të situatës epidemiologjike me variantin e ri të virusit që u shfaq fillimisht në Britaninë e Madhe dhe që konsiderohet të jetë më ngjitës.

Image result for danmark

Rregulli hyn në fuqi nga mesnata e të shtunës./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist