Info News

Page: 2

Ndeshjen e futbollit mes kombetares shqiptare dhe asaj skoceze, tifozet miq e kane shfrytezuar me se miri per te vizituar dy qytete, Tiranen dhe Shkodren. Gjate dy diteve te fundit, qindra tifoze skoceze kane frekuentuar restorantet, baret, duke shijuar edhe ushqimin tradicional vendas. Skocezet vizituan edhe kishen ortodokse ne Tirane. Gjate ketyre diteve, ata kane mbushur […]

La Mamounia, hoteli me i famshem ne Afrike, eshte per shitje. Destinacioni legjendar i pushimeve qe nga viti 1922 qe ka pritur yjet e botes ne Marrakech ka hyre tashme  ne listen e kompanive publike te privatizimeve. Qeveria e Marokut ka miratuar nje program te shitjes i cili tani duhet te miratohet nga Parlamenti. Mamounia, […]

Per entuziastet e skive, veçanerisht ata qe deshirojne te fillojne te bejne ski sapo akomodohen ne nje hotel, endrra do t’ju plotesohet ne  Vallée de Joux ne Zvicer. Ne nje resort te ri qe po perfundon atje turistet do te kene mundesi te bejne ski edhe direkt ne çatine e tij. Do te quhet Audemars […]

Nje diamant i rralle pink eshte shitur ne ankand per 50 milione dollare, nje çmim rekord per karat.Pink Legacy,  nen 19 karat, u ble nga nje marke amerikane Harry Winston ne ankand ne Gjeneve.Çmimi prej rreth 2.6 milion dollare per karat shenoi nje rekord boteror per nje diamant roze, sipas kreut  te shtepise se ankandit […]

Nje pikture e famshme e artistit te njohur Edward Hopper eshte shitur ne nje ankand ne New York per nje shume marramendese.Chop Suey u shit per gati 92 milion dollare.E pikturuar ne vitin 1929, Chop Suey eshte puna me e shtrenjte e Hopper e blere ndonjehere ne ankand.Ajo ishte nje nga 91 pikturat moderne amerikane […]

Kievi ne Ukraine eshte qyteti me femrat me te bukura ne bote. Te gjitha vajzat e grate jane te bukura por Daily Mail ka bere nje klasifikim te vendeve qe kane femrat me te bukura ne bote nisur nga tiparet e fytyres dhe trupit. Ne klasifikim bie ne sy fakti qe dominojne qytetet  evropiane. Pas […]

Zyrtaret e nje prej studiove te arkitektures me te famshme ne bote, “Zaha Hadid”, njoftuan se do te angazhohen me nje projekt shume te madh ne kryeqytetin rus.Behet fjale per nje qytet “Smart” qe do ngrihet prane Moskes e qe pritet te kete rreth 65 mije banore.Studioja “Zaha Hadid” do te projektoje gjithçka, qe nga […]

Santiago Hernán Solari nuk eshte me trajner i perkohshem i Realit te Madridit, por trajner me te drejta te plota deri ne vitin 2021.Lajmin e beri te ditur klubi madrilen me ane te nje komunikate pas mbledhjes se bordit drejtues. Florentino Perez i ka ofruar argjentinasit nje kontrate prej dy vitesh e gjysme pas rezultateve [...]

Nje tartuf i rralle i bardhe, 850gr, u shit ne ankand per 85,000 euro ne rajonin italian te Alba. Bleresi anonim nga Hong Kongu pagoi gati 30 here me shume se çmimi tregut te ketij viti per copezat me te vogla. Ankandi vjetor i mbajtur ne rajonin prane Torinos kishte nje tartuf te bardhe jashtezakonisht […]

Apple ishte marka e telefonave qe pati shitjet me te medha gjate dites se beqareve ne Kine,  duke tejkaluar rivalet kineze ne platformen Alibaba.Kjo e fundit publikoi listen e produkteve ne kategori te ndryshme qe paten shitjet me te medha ne platformen e gjigantit te tregtise online.Apple zuri vendin e pare ne kategorine e telefonave, […]


Radio Travel

Radio Travel

Current track
TITLE
ARTIST

Background