Xabi Alonso mund te denohet me 5 vjet burgim!

Written by on 24/03/2018

Ish-ylli i Liverpool dhe Real Madridit, Xabi Alonso, eshte vene nen akuze per evazion fiskal nga autoritetet spanjolle dhe mund te denohet me 5 vjet burgim. Prokuroret thone se ish-lojtari nuk ka deklaruar rreth 2 milione euro qe lidhen me te ardhurat e fituara nga te drejtat e imazhit.Te ardhurat lidhen me periudhen 2010 – 2012, kur Alonso aktivizohej per ekipin e Real Madridit. Megjithate, Alonso, 36 vjeç, i ka mohuar keto akuza. I njejti denim kerkohet edhe per keshilltarin financiar te lojtarit, Ivan Zaldua, si dhe per menaxherin e kompanise portugeze qe pretendohet se Alonso ka perdorur per te shmangur taksat.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist