Turqia ben perpara ne turizmin shendetsor, 1.5 milione vizitore ne vit

Written by on 19/09/2018

 

Turqia synon te terheqe 1.5 milion vizitore nepermjet turizmit shendetesor dhe nje milion vizitore te turizmit termik ne vit per t’u bere numri dy ne bote pas Malajzise ne sektorin e turizmit shendetesor deri ne vitin 2023. Kete gje e theksoi se fundmi  ministri i shendetesise ne Turqi. Sipas tij vendi do te behet qendra e turizmit shendetesor per Europen, Lindjen e Mesme, Afriken, Azine Qendrore dhe Rusine. Turqia aktualisht po punon si keshilltar dhe edukues ne 23 vende per zhvillimin e sistemeve te tyre shendetesore dhe ata synojne ta rrisin kete numer ne 35.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist