OBT: Rreth 1 miliard turiste ne bote nga janari ne shtator

Written by on 19/09/2018

 

Me shume turiste kane udhetuar kete vit. Te dhenat e fundit te Organizates Boterore te Turizmit tregojne se nga janari ne shtator numri i turisteve ne te gjithe boten ka arritur ne gati 1 miliarde , nje rritje me 4% ne krahasim me te njejten periudhe te nje viti me pare. Sipas sekretarit te pergjithshem te OBT Azia ka qene kontinenti qe ka kontribuar me shume per kete rritje te numrit te turisteve. Sipas tij eshte e rendesishme qe qeverite e vendeve te ndryshme te bashkepunojne me njera tjetren per te pasur nje ndikim pozitiv ne turizem. Rritja me e madhe e turisteve eshte vene re ne Azi dhe Pacifik ndjekur nga kontinenti europian.

 

 

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist