Turizmi i shendetit sjell mbi 20 miliarde dollare ne Europe!

Written by on 20/04/2018

Turizmi i shendetit sjell mbi 20 miliarde dollare ne Europe!

 

Turizmi i shendetit pozicionohet si nje sektor vital se fundmi per kete industri. Nuk eshte surprize qe numri i turisteve ne kerkim te trajtimeve te ndryshme jashte vendit vijon te rritet nga viti ne vit. Sektori i mireqenies dhe turizmit te shendetit po zhvillohet shume kryesisht ne Europe qofte ne lindje apo edhe perendim. Kete vit tregu i turizmit te shendetit ne Europe pritet te arrije shifra te barabarta me 20 miliard dollare. Ne rang boteror lider ne turizmin e shendetit mbetet Kanadaja ndjekur nga Britania dhe Izraeli. Listen e vijojne Jordania, Filipinet, Gjermania, Japonia, Franca dhe Korea e Jugut.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist