Amerika e Veriut, tregu kryesor i turisteve ne Kube

Written by on 20/04/2018

Amerika e Veriut, tregu kryesor i turisteve ne Kube

 

Amerika e Veriut vijon kete vit te mbetet tregu kryesor i turisteve ne Kube. Sipas autoriteteve te turizmit ne Kube, viti 2017 u mbyll me me shume se 5 milione turiste, pjesa me e madhe e te cileve amerikane dhe kanadeze. Nderkohe vendin e trete e zinin ata europiane. Edhe ky vit po ecen me ritme teper te mira pasi te dhenat tregojne se deri me tani vendin e kane vizituar mbi 2.5 milione turiste te huaj. Per mikpritjen e tyre po punohet ne shtimin e strukturave te pushimit ne brigjet kubane nderkohe qe numri i dhomave ne hotelet e vendit brenda vitit 2030 do te arrije ne 100 mije.

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist