Aksioni i pastrimit perfshin Saranden dhe Ksamilin

Written by on 21/04/2018

Aksioni i pastrimit perfshin Saranden dhe Ksamilin

Ne diten e peste te nje aksioni mbarekombetar per pastrimin, te nisur per qytete e fshatra te pastra grupet vullnetare se fundmi jane ndalur ne Sarande. Ne qytetin turistik ka pasur nderhyrje konkrete ne vendet me te ngarkuara me mbetje urbane jo vetem brenda Sarandes por edhe ne Ksamil. Ne aksion u perfshine punonjes te administrates publike te bashkise se Sarandes, dhe te Njesise Administrative Ksamil si dhe nxenes te shkollave. Gjate punes brenda nje dite u pastruan sidomos hapesira te plazheve publike ne Sarande e Ksamil te cilat do te mbipopullohen me turiste gjate sezonit veror.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist