Thomas Cook fut Shqiperine si destinacion te ri turistik per 2019

Written by on 26/09/2018

 

Kompania britanike “Thomas Cook”, e njohur per ofrimin e sherbimeve te udhetimit ne vendet me atraktive turistike ne Europen Veriore, e ka futur Shqiperine si nje destinacion te ri turistik per veren e vitit 2019. Kryeministri i vendit  i pranishem dje ne mbremje, ne ceremonine e prezantimit te sherbimeve qe “Thomas Cook” do te ofroje ne vendin tone, i shprehu falenderime kompanise duke theksuar se kjo kompani prestigjoze de te gjeje mbeshtetje dhe rezulate ne vendin tone. Udhetimet per ne Shqiperi do te shiten ne Suedi, Norvegji, Danimarke dhe Finlande me fluturime nga Stokholmi, Kopenhageni, Osloja, Helsinki dhe Goteborgu. Operatoret turistike nga vendet nordike jane te paret e grupit “Thomas Cook” qe prezantojne Shqiperine dhe konkretisht piken turistike te Sarandes si nje destinacion per veren tjeter. Sezoni do te filloje ne 12 maj dhe do te vazhdoje deri ne 29 shtator. Nga ky bashkepunim priten mbi 5000 turiste nordike ne vendin tone.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist