Telefoni i perthyeshem i Samsung ne treg vitin tjeter!

Written by on 09/05/2018

I shumeprituri smartfoni i perthyeshem nga “Samsung”-u pritet te dale zyrtarisht ne shkurt te vitit tjeter, ne Kongresin Boteror te Telefonise ne Barcelone. Kete gje bejne te ditur burime nga Korea e Jugut. Kompania Samsung i ka kerkuar partnereve te fillojne prodhimin e pjeseve per kete pajisje duke filluar nga nentori i ketij viti.Madje edhe emri i kodifikuar i ketij telefoni eshte ndryshuar nga “Valley” ne “Winner”, qe sipas eksperteve kjo tregon se projekti ka perfunduar fazen e zhvillimit dhe eshte ne prag te prodhimit. Per sa i perket telefonave te kategorise “Galaxy S”, thuhet se nxjerrja e tyre eshte shtyre me disa muaj dhe do te jete ne janar 2019.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist