IATA: Rritje rekord e numrit te fluturimeve nderkombetare ne muajin mars!

Written by on 09/05/2018

Shoqata Nderkombetare e Transportit Ajror ka shpallur se fundmi rezultatet e trafikut ajror te pasagjereve per muajin mars te ketij viti duke treguar nje rritje te ndjeshme te kerkeses per fluturime me 10% me shume se muaji mars i vitit 2017. Rritja me e madhe ne numrin e fluturimeve u shenua ne linjat ajrore te Amerikes Latine ndjekur nga rajoni i Azise dhe Pacifikut, Afrika, Lindja e Mesme, Amerika e Veriut dhe Europa. Pritet qe ky vit me keto ritme te shenoje nje rekord te ri ne numrin e pasagjerve ne bote.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist